Ocieplanie pianką PUR - Toruń

Kilka faktów na temat Ocieplania z użyciem Pianki PUR:

Ile zapłacimy za ocieplanie pianką poliuretanową w Toruniu?

Ocieplanie domu z użyciem pianki PUR to z pewnością jedna z najbardziej popularnych w ostatnim czasie metoda izolowania naszych domostw. Na cenę ocieplenia pianką poliuretanową ma wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest niewątpliwie dobór odpowiedniego typu pianki – w sprzedaży spotkać można dwa typy pianek w zależności od ich umiejscowienia.

Jeśli chcemy ocieplić dach lub poddasze użyjemy do tego pianki otwarto komórkowej (1 typ), która pomimo tego, że ma nieco gorsze właściwości, jeśli chodzi o termoizolację oraz odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia (znacznie łatwiej idzie ją uszkodzić w przeciwieństwie do pianki zamknięto komórkowej), ale dzięki temu łatwiej przepuszcza ona powietrze, jest lżejsza i tańsza, co w tym przypadku ma niezwykłe znaczenie.

Z kolei jeśli chcemy ocieplić płaski dach, ściany, fundamenty lub inne budynki gospodarstwa domowego użyjemy w tym celu pianki zamknięto komórkowej (2 typ), która jest znacznie cięższa niż 1 typ pianki ze względu na dużą gęstość, przez co nie ulega ona zgniataniu przy użytkowaniu.

Te 2 typy pianek możemy podzieli jeszcze na jedno- i dwuskładnikowe, które różnią się poziomem wilgotności powietrza wymaganym przy montażu pianki.

Po uwzględnieniu tych aspektów możemy teraz przejść do ustalenia ceny, która w zależności od grubości i rodzaju pianki przedstawia się następująco:

Ocieplanie pianką PUR otwarto komórkową w Toruniu - cennik

Grubość ok. 15 cm Grubość ok. 20 cm Grubość ok. 25 cm
42-44 zł/m2
52-54 zł/m2
62-64 zł/m2

Ocieplanie pianką PUR zamknięto komórkową w Toruniu - cennik

Grubość ok. 15 cm Grubość ok. 20 cm Grubość ok. 25 cm
110-130 zł/m2
140-160 zł/m2
170-190 zł/m2

* Podane powyżej kwoty to tylko sugerowane ceny. Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i potrzebujesz dokładnej wyceny – Skontaktuj się z nami!

Działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego
Kompleksowe usługi termo- i hydroizolacyjne
Wykwalifikowana kadra pracownicza - postaw na profesjonalizm

Ceny montażu pianki poliuretanowej w Toruniu są dość zróżnicowane, jednak na końcowy koszt może wpłynąć również lokalizacja.

 Wiadome jest, że w dużym mieście koszta montażu pianki PUR są zazwyczaj większe (kwoty podane powyżej to tylko sugerowane ceny) niż na wsi czy w mniejszej miejscowości.

 Oprócz tego znaczenie ma również region w którym mieszkamy: według statystyk, nieco taniej wyjdzie nam montaż pianki w województwach podlaskim, podkarpackim czy świętokrzyskim niż w pomorskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim czy też wielkopolskim.