Ocieplanie pianką PUR - Solec Kujawski

Ocieplanie pianką PUR (poliuretanową) – kilka faktów:

Ile kosztuje ocieplanie pianką PUR w Solcu Kujawskim?

Ocieplanie domu pianką poliuretanową to niewątpliwie najbardziej popularna metoda termo izolowania naszych domostw. Na cenę składa się kilka czynników. Pierwszym z nich jest dobór odpowiedniego typu pianki. Wyróżniamy dwa typy pianek w zależności od ich umiejscowienia. 

Do ocieplenia poddaszy użyjemy pianki otwarto komórkowej, która ma nieco gorsze właściwości, jeśli chodzi o termoizolację i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, jednak łatwiej przepuszcza ona powietrze, jest lżejsza i tańsza, co w przypadku izolacji dachu ma niezwykłe znaczenie.

Pianka zamknięto komórkowa znajdzie za to zastosowanie przy ocieplaniu powierzchni zewnętrznych, podług czy też fundamentów.

Oprócz tego pianki te możemy podzieli jeszcze na jedno- i dwuskładnikowe, które różnią się poziomem wilgotności powietrza wymaganej przy montażu pianki.

Wróćmy jednak do ceny – która w zależności od grubości i rodzaju pianki przedstawia się następująco:

Ocieplanie pianką PUR otwarto komórkową - cennik

Grubość ok. 15 cm Grubość ok. 20 cm Grubość ok. 25 cm
42-44 zł/m2
52-54 zł/m2
62-64 zł/m2

Ocieplanie pianką PUR zamknięto komórkową - cennik

Grubość ok. 15 cm Grubość ok. 20 cm Grubość ok. 25 cm
110-130 zł/m2
140-160 zł/m2
170-190 zł/m2

* Podane powyżej kwoty to tylko sugerowane ceny. Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i potrzebujesz dokładnej wyceny – Skontaktuj się z nami!

Działamy na terenie całej Polski
Kompleksowe usługi remontowo-budowlane
Wieloletnie doświadczenie

Ceny montażu pianki poliuretanowej jak widać są dość zróżnicowane – jednak na finalny koszt może wpłynąć również lokalizacja.

 W dużym mieście koszta montażu pianki PUR są zazwyczaj większe niż na wsi czy w małej miejscowości.

 Po za tym znaczenie ma również region: według statystyk, taniej wyjdzie montaż pianki w województwach podlaskim, podkarpackim czy świętokrzyskim niż w pomorskim, małopolskim czy też wielkopolskim.

Dlatego też proponujemy Państwu uśrednione, atrakcyjne ceny obowiązujące na terenie całej Polski.