Ocieplanie pianką PUR - Koronowo

Ocieplanie pianką PUR (poliuretanową) – kilka faktów:

Ile kosztuje ocieplanie pianką PUR w Koronowie, na terenie całej gminy?

Ocieplanie domu pianką poliuretanową to niewątpliwie najbardziej popularna metoda termo izolowania naszych domostw. Na cenę składa się kilka czynników. Pierwszym z nich jest dobór odpowiedniego typu pianki. Wyróżniamy dwa typy pianek w zależności od ich umiejscowienia. 

Do ocieplenia poddaszy użyjemy pianki otwarto komórkowej, która ma nieco gorsze właściwości, jeśli chodzi o termoizolację i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, jednak łatwiej przepuszcza ona powietrze, jest lżejsza i tańsza, co w przypadku izolacji dachu ma niezwykłe znaczenie.

Pianka zamknięto komórkowa znajdzie za to zastosowanie przy ocieplaniu powierzchni zewnętrznych, podług czy też fundamentów.

Oprócz tego pianki te możemy podzieli jeszcze na jedno- i dwuskładnikowe, które różnią się poziomem wilgotności powietrza wymaganej przy montażu pianki.

Wróćmy jednak do ceny – która w zależności od grubości i rodzaju pianki przedstawia się następująco:

Ocieplanie pianką PUR otwarto komórkową - cennik

Grubość ok. 15 cm Grubość ok. 20 cm Grubość ok. 25 cm
42-44 zł/m2
52-54 zł/m2
62-64 zł/m2

Ocieplanie pianką PUR zamknięto komórkową - cennik

Grubość ok. 15 cm Grubość ok. 20 cm Grubość ok. 25 cm
110-130 zł/m2
140-160 zł/m2
170-190 zł/m2

* Podane powyżej kwoty to tylko sugerowane ceny. Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i potrzebujesz dokładnej wyceny – Skontaktuj się z nami!

Pianka otwarto i zamknięto komórkowa - różnice?

Pierwszą, a co za tym idzie najważniejszą różnicą jest nie wątpliwe cena. Pianka zamknięto komórkowa jest dużo droższa przy montażu za m2 niż pianka otwarto komórkowa.

Drugą kwestią różniącą te dwie pianki jest wartość współczynnika przenikania ciepła. Dla pianki otwarto komórkowej waha się on w przedziale od 0.036 do 0.045, natomiast dla pianki zamknięto komórkowej wynosi on 0.021-0.024.

Pianka otwarto komórkowa waży dużo mniej w porównaniu do 2 pianki, waga lżejszej wynosi ok. 8-10 kg na m3, z kolei ta druga waży blisko 30-46 kg.

Wszystkie te aspekty przekładają się na końcowe wykorzystanie tych produktów. Pianka otwarto komórkowa świetnie sprawdzi się przy termoizolacji poddaszy, natomiast jej rówieśniczka idealnie nada się jako izolat fundamentów, ścian, płaskich dachów a nawet i chłodni. W tym wypadku jej dodatkowym atutem jest fakt, że ulega ona znacznie rzadziej uszkodzeniom i zgniatani niż pianka otwarto komórkowa.

Działamy na terenie całej gminy Koronowo
Kompleksowe usługi remontowo-budowlane
Wieloletnie doświadczenie

Ceny montażu pianki poliuretanowej jak widać są dość zróżnicowane – jednak na finalny koszt może wpłynąć również lokalizacja.

 W dużym mieście koszta montażu pianki PUR są zazwyczaj większe niż na wsi czy w małej miejscowości.

 Po za tym znaczenie ma również region: według statystyk, taniej wyjdzie montaż pianki w województwach podlaskim, podkarpackim czy świętokrzyskim niż w pomorskim, małopolskim czy też wielkopolskim.

Dlatego też proponujemy Państwu uśrednione, atrakcyjne ceny obowiązujące na terenie całej Polski.