Ocieplanie pianką PUR - Bydgoszcz

Ocieplanie pianką PUR (poliuretanową) – kilka faktów:

Ile kosztuje ocieplanie pianką PUR w Bydgoszczy?

Pianka poliuretanowa to ostatnio jeden z popularniejszych materiałów wykorzystywanych do termo-izolacji dachów, poddaszy czy też fundamentów. Dużo osób niewiele jednak wie na temat ocieplania pianką PUR, a co za tym idzie, z jakimi kosztami powinien liczyć się odbiorca przy wybraniu tej metody izolacji. Jednak wybór samej metody izolacji to nie wszystko, na cenę ma wpływ kilka czynników.

Pierwszym z nich jest dobór odpowiedniego typu pianki – wyróżniamy dwa typy pianek w zależności od ich domyślnych miejsc wykorzystania. 

Do ocieplenia poddaszy użyjemy pianki otwarto komórkowej, która ma nieco gorsze właściwości, jeśli chodzi o termoizolację i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, jednak łatwiej przepuszcza ona powietrze, jest lżejsza i tańsza, co w przypadku izolacji dachu ma niezwykłe znaczenie.

Pianka zamknięto komórkowa znajdzie za to zastosowanie przy ocieplaniu powierzchni zewnętrznych, podług czy też fundamentów.

Oprócz tego pianki te możemy podzieli jeszcze na jedno- i dwuskładnikowe, które różnią się poziomem wilgotności powietrza wymaganej przy montażu pianki.

Wróćmy jednak do ceny – która w zależności od grubości i rodzaju pianki przedstawia się następująco:

Ocieplanie pianką PUR otwarto komórkową - cennik

Grubość ok. 15 cm Grubość ok. 20 cm Grubość ok. 25 cm
42-44 zł/m2
52-54 zł/m2
62-64 zł/m2

Ocieplanie pianką PUR zamknięto komórkową - cennik

Grubość ok. 15 cm Grubość ok. 20 cm Grubość ok. 25 cm
110-130 zł/m2
140-160 zł/m2
170-190 zł/m2

* Podane powyżej kwoty to tylko sugerowane ceny. Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i potrzebujesz dokładnej wyceny – Skontaktuj się z nami!

Ile trwa ocieplanie poddasza pianką poliuretanową otwarto komórkową?

Ocieplanie poddasza to na pierwszy rzut oka wcale nie taka prosta sprawa jakby to mogło się wydawać. Jeśli na poddaszu znajduje się wiele zakamarków i załamań, to montaż wełny mineralnej w takim wypadku mógłby być bardzo utrudniony.

Na przeciw temu problemowi wychodzi pianka PUR, która świetnie poradzi sobie w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach.

Niewątpliwie jej wielkim plus jest czas nakładania. Ten rodzaj ocieplenia wykonuje się metodą natryskową. W Polsce istnieje wiele wyspecjalizowanych firm, które są w stanie ocieplić blisko 250 m2 w 8 hW tym wypadku nie mają znaczenia skosy, ponieważ pianka łatwo do nich dociera, szybko zastygając, tworząc przy tym szczelną izolację.

Jeśli więc zależy Państwu na czasie, a przede wszystkim na skuteczności tego ocieplenia to niewątpliwie ta oferta jest skierowana właśnie do Państwa. Poddasze o standardowych wymiarach powinno zostać ocieplone przez naszą firmę w czasie nie dłuższym niż 1-2 dni robocze.

Działamy na terenie Bydgoszczy i okolic
Świadczymy kompleksowe usługi budowlane
Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową nawet w kilka dni

Cena montażu pianki za m3 jest jak widać dość zróżnicowana, a na jej wartość oprócz wspomnianych wyżej parametrów ma również lokalizacja.

Według statystyk końcowa cena izolacji dachu lub fundamentów na obrzeżach miast i w mniejszych miejscowościach czy też wsiach wypada taniej w porównaniu do cen tych usług świadczonych w dużych miastach.